З портів Одеси та Чорноморська вийшли три судна з кукурудзою,- ФОТО, ВІДЕО

Три судна з українським зерном покинули українські порти і прямують у бік морського гуманітарного коридору.

Про це свідчать дані MarineTraffic.

Суховантаж Navistar вранці в п’ятницю вийшов з порту Одеси, а два інших Rojen і Polarnet – з сусіднього Чорноморська. В цілому на борту цих суден знаходиться понад 58 тисяч тонн кукурудзи.

Всі три судна тепер прямують у бік Стамбула по морському гуманітарному коридору.

Як зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, це перший караван суден з українським збіжжям, що вирушив до Туреччини з портів Великої Одеси.

Сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту “Чорноморськ”.

“Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку”, – написав міністр.

Для цього Україна планує забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць.

Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі було підписано угоду про розблокування українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” і “Южний” для вивезення на експорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков і міністр оборони Росії Сергій Шойгу підписали окремі однакові угоди з ООН і Туреччиною.

29 липня Кубраков повідомив, що 10 суден з українським зерном в портах “Одеса” і “Чорноморськ” вже готові до відправки.

Вранці 1 серпня з Одеського морського порту вийшло перше з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну судно з українським продовольством. Суховантаж Razoni під прапором Сьєрра-Леоне прямує в порт Тріполі в Лівані з 26 тисяч тонн кукурудзи.

2 серпня перше судно з українською кукурудзою досягло узбережжя Туреччини і прощло перевірку. Після огляду судно покине Босфор і попрямує в Ліванський порт Тріполі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Одеські новини