Верховна Рада призначила нового омбудсмена

Верховна Рада України під час засідання 1 липня ухвалила кандидатуру народного депутата України Дмитра Лубінця на посаду Уповноваженого ВР з прав людини.

Як зазначається на сайті парламенту, цю кандидатуру підтримали 250 парламентарів.

Дмитро Лубінець є чинним нардепом та очолює парламентський комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У Раду його було обрано за мажоритарним округом №60 у Донецькій області.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс кандидатуру нового уповноваженого з прав людини – народного депутата Дмитра Лубінця 21 червня. 

Був депутатом Волноваської міської ради VI скликання (з 2010). Першим заступником голови правління “Народно-патріотичного союзу Донбасу”. Народним депутатом України 8-го скликання від “Блоку Петра Порошенка” (2014) і 9-го скликання поза партіями (2019).  

 31 травня народні депутати проголосовали за звільнення з посади Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

27 квітня 2022 р. під час російського вторгнення в Україну, ексомбудсман по правам дітей Микола Кулеба звинуватив Людмилу Денісову в тому, що вона дала інформацію окупантам про переховування 58 дітей в Херсоні. Після чого окупанти вивезли їх до Криму.

Зазначимо, що 25 травня понад сотню журналісток та юристок оприлюднили відкрите звернення до Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової щодо комунікації про статеві злочини під час війни. 

Одеса24