В одеській міській раді зізналися, що не дозволяли встановлювати пам’ятник Жукову

Департамент архітектури та містобудування Одеської міської ради не давав дозволу на встановлення пам’ятника Жукову на розі вулиць Небесної Сотні та проспекту Академіка Глушка.

Про це повідомили в одеському осередку громадської організації “Автомайдан”.

“29 червня департамент архітектури та містобудування відповів, що виявляється ніколи не надавав погодження на встановлення пам’ятника кату, тож він є незаконним”,- розповіли в організації.

Тепер громадські діячі вважають, що працівники департаменту благоустрою мають знести постамент пам’ятника.

“Рік тому член нашої організації Артак Григорян звернувся до міської влади з вимогою про знесення пам’ятника Жукову на розі вулиць Небесної Сотні та проспекту Академіка Глушка. Тоді наша мерія відповіла, що Жуков був хорошою людиною, боровся за життя одеситів і не має бути декомунізованим. Однак після повномаштабного вторгнення росії в головах чиновників щось дуже різко клацнуло. Несподівано вони зрозуміли, що совєтська пропаганда – це погано”, – зазначили активісти.

Нагадаємо, заставний камінь на місці, де планувалося встановлення пам’ятника маршалу Георгію Жукову в Одесі, було встановлено 3 жовтня 2012 року.

У травні 2015 року Інститут національної пам’яті України опублікував список із 520 історичних особистостей, чия діяльність підпадає під дію цього закону та Жуков опинився у цьому списку.

У травні 2017 року заставний камінь демонтовано комунальниками під тиском активістів.

У грудні 2020 року на постамент встановили унітаз. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Новини Одеси